Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D. PhD.

10.05.1963 yılında Pazarcık ilçesinde doğan Hüseyin Nazlıkul, eğitimine büyükannesinin kendisine okuduğu dünya klasikleri ile başladı ve öğrenimine ilkokul ikinci sınıftan itibaren Almanya’da devam etti.

Lise yıllarında Erich Fromm ile tanışarak, Erich Fromm bursu ile okumaya hak kazandı.

Yükseköğrenimini Darmstadt TH – Elektrik Elektronik Mühendisliği, Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

1992-1994 yılları arasında Kinikum und Fachbereich Medizin Johann Wolfgang Goethe Universitat Frankfurt am Main (Frankfurt W.J.G. Üniversitesi Tıp Fakültesi) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’nda asistan olarak çalıştı.

1993 yılından itibaren “Doğal Yöntemlerle Tedavi = Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı”na yöneldi. Aynı yıllarda Frankfurt Tıp Fakültesi bünyesinde “Bilimsel Akupunktur” eğitimi sonrası Akupunktur B diploması sahibi oldu.

International College of Applied Kinesiology-Deutschland e.V. (İCAK-D) Kineziyoloji’de eğitmen eğitmeni, 27.02.2002 tarihinde Hessen Tabipler Birliği’nin sınavıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, 2004’te ise Giessen Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp ve Rehabilitasyon AD’de doçent oldu.

Şubat 2011’de Berlin Üniversitesi Charite Tıp Fakültesi’nde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp, ABD bünyesinde “Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbında Bozucu Alanların Nöralterapi ile Çözümü” konusunda, tıp alanında ikinci doktora (PhD) tezini verdi.

Hamburg Üniversitesi’nde Koruyucu Hekimlik ve FTR alanlarında 2010 yılında profesör oldu.*

1999 yılından bu yana Uluslararası Nörelterapi Eğitmeni,

2002’den bu yana Eğitmen Eğitmeni

2000 yılından beri Akupunktur ve MAPS Alanlarından Uluslararası Eğitmen Eğitmeni

2001 DGOM Deutsche Gesellschaft für Ortomoleküler Medizin = Alman

Ortomoleküler Tıp Derneği Diploması, 2002 Ortomoleküler Tıp Eğitmeni,

2006 Ortomoleküler Tıp Eğitmen Eğitmeni

2000 FİMM Eğitmeni, 2014 bu yana ESSOM ve FIMM Manuel Tıp Eğitmen Eğitmeni

2010 Homotoksikoloji Homepati’de Eğitmenlik diploması,

2014 Homotoksikoloji Homepati Eğitmeni

2019 IFMANT Başkanı