Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D. PhD.

10.05.1963 yılında Pazarcık ilçesinde doğan Hüseyin Nazlıkul, eğitimine büyükannesinin kendisine okuduğu dünya klasikleri ile başladı ve öğrenimine ilkokul ikinci sınıftan itibaren Almanya’da devam etti.

Lise yıllarında Erich Fromm ile tanışarak, Erich Fromm bursu ile okumaya hak kazandı.

Yükseköğrenimini Darmstadt TH – Elektrik Elektronik Mühendisliği, Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

1992-1994 yılları arasında Kinikum und Fachbereich Medizin Johann Wolfgang Goethe Universitat Frankfurt am Main (Frankfurt W.J.G. Üniversitesi Tıp Fakültesi) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’nda asistan olarak çalıştı.

1993 yılından itibaren “Doğal Yöntemlerle Tedavi = Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı”na yöneldi. Aynı yıllarda Frankfurt Tıp Fakültesi bünyesinde “Bilimsel Akupunktur” eğitimi sonrası Akupunktur B diploması sahibi oldu.

International College of Applied Kinesiology-Deutschland e.V. (İCAK-D) Kineziyoloji’de eğitmen eğitmeni, 27.02.2002 tarihinde Hessen Tabipler Birliği’nin sınavıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı oldu.

12.02.2011’de Berlin Üniversitesi Charite Tıp Fakültesi’nde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp, ABD bünyesinde “Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbında Bozucu Alanların Nöralterapi ile Çözümü” konusunda, tıp alanında ikinci doktora (PhD) tezini verdi.

Hamburg Üniversitesi’nde Koruyucu Hekimlik alanlarında 11.01.2010 tarihinde Prof. med. h.c unvanını aldı.*

İstanbul Alman Başkonsolosluğu'nun güvenilir doktor listesinde yer alıyor (Almanya'ya eğitim veya çalışma amacıyla başvuranlara sağlık raporu verme yetkisi vardır).

1999 yılından bu yana Uluslararası Nörelterapi Eğitmeni,

2002’den bu yana Eğitmen Eğitmeni

2000 yılından beri Akupunktur ve MAPS Alanlarından Uluslararası Eğitmen Eğitmeni

2001 DGOM Deutsche Gesellschaft für Ortomoleküler Medizin = Alman

Ortomoleküler Tıp Derneği Diploması, 2002 Ortomoleküler Tıp Eğitmeni,

2006 Ortomoleküler Tıp Eğitmen Eğitmeni

2000 FİMM Eğitmeni, 2014 bu yana ESSOM ve FIMM Manuel Tıp Eğitmen Eğitmeni

2010 Homotoksikoloji Homepati’de Eğitmenlik diploması,

2014 Homotoksikoloji Homepati Eğitmeni

2019 IFMANT Başkanı

Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D. PhD. ve Nöralterapi

Nöralterapi 2003 yılı öncesine kadar Türkiye'de bilinmiyordu. Hüseyin Nazlıkul vermiş olduğu kurslarla bir talep oluşturdu. 2004 yılında Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği'ni  (BNR) kurdu. Dernek kurulduğundan beri BNR başkanıdır. Türkiye'ye nöralterapiyi tanıtan, nöralterapi derneğini kuran, eğitimlerini veren ve bu eğitimlerin uluslarası kabulünü sağlayan bilim insanı Hüseyin Nazlıkul şimdiye kadar 18 Nöralterapi Sempozyumu ve 7 Uluslarası Nöralterapi kongresi organize etmiştir. Bu sempozyumların ve kongrelerin başkanlığını yapmıştır. Ayrıca 2 kez Dünya Nöralterapi Kongresi Başkanlığı yapmıştır.

Şimdiye kadar BNR olarak Hüseyin Nazlıkul öncülüğünde verilmiş olan eğitimlere 2000 civarında hekim katılmıştır. Yaklaşık 380 hekim 2 yıllık  bir süreci kapsayan nöralterapi eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.