Çalışmaları ve Verdiği Eğitimler

1995-1998 tarihleri arasında “Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı” yöntemleri başta olmak üzere, beslenme, ağrı tedavisi, yara iyileşmesi, manuel terapi, kineziyoloji, fitoterapi, hömopati, spor hekimliği ve koruyucu hekimlik konusunda çalışmalar yaptı.

Medizinische Fakultät Justus-Liebig-Universität Gießen’de (Giessen Üniversitesi Tıp Fakültesi) Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı = Doğal Yöntemlerle Tedavi Uzmanı oldu ve pek çok bilimsel konuda Herget’in asistanlığını yaptı.

İki yıl manyetik alan tedavisi, biyofoton, Proqunati, Reviquant ve online check up konusunda özel eğitim aldı, pek çok ülkede Bioenformatif Tıp konusunda eğitimler verdi.

Elektrosmogun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri konusunda pek çok çalışmalar yapmakla birlikte, EVA konusunda Dr. Lüdwig ile birlikte cihazların programlarının yazılımında ve geliştirilmesinde önemli katkı sağladı.

1996 yılından beri koruyucu hekimlik kapsamında nöralterapi başta olmak üzere, sporcu beslenmesi, kineziyoloji, ozon tedavisi, hipnoz, manyetik alan tedavisi, manuel terapi, akupunktur, özellikle de MAPS mikro sistem akupunktur, EAV akupunktur, hormon tedavisi, timüs tedavisi, homöpati, fitoterapi (şifalı bitkilerle tedavi), tamamlayıcı arınma detoks, şelasyon, meditasyon, uykunun önemi, ortomoleküler tıp ve biyolojik tıp konusunda pek çok bilimsel çalışmada yer aldı ve bu konuda Avrupa’da pek çok bilimsel kurulda çalışmalara katıldı.